büyücüler

Büyücüler

Büyücüler büyü yapan kimseler olarak tanınırlar halk arasında gizemli karanlık işlerle uğraşan kimseler olarak bilinirler. Oysa büyü ile uğraşan büyücüler için bu tarif pek doğru değildir. Neticede büyü- vefk işlemi kötü bir amaç için de yapılabildiği gibi, iyi amaçlar için de yapılabilir. Her büyücü kötüdür düşüncesi yanlış bir düşüncedir. İnsanlar yeryüzünde birçok sınavlardan geçerler, birçok imtihanlardan geçerek çile üstüne çile çekebilirler. Bu ağır hayat mücadelesinde işleri biraz daha kolaylaştırmanın yollarından biri büyücüler tarafından yapılan büyü işlemleridir.

Büyü ve vefk farklıdır

 Dünyanın çeşitli yerlerinde büyücüler, farklı amaçlar için çok farklı ritüelleri olan büyü işlemleri yaparlar. Büyü her zaman kötülük amacı taşımaz. Dünya tarihinde, MÖ 2000 yıllarına kadar uzanan bir büyücülük geleneği vardır.  Mezopotamya da orta doğuda yaşayan birçok toplulukta büyü yapıldığına dair işaretler vardır. Yine Yunanistan büyücüler ve büyü cenneti idi. Roma imparatorluğu da yine büyücülere saygı gösterirdi. Avrupa’da kiliseler, büyücülere karşı hiç merhamet göstermemiş ve onları ( binlercesini) diri diri yakmıştır. Günümüzde büyücüler tarot falı bakan, astrolojik harita , burç bakan, fal bakan insanlardır. Ancak büyücüler ile vefk yazan medyum hocaları birbirinden ayırmak gerekiyor.

Vefk yazan medyum hocaların okduğu dualar ve okudukları zikirler, hazırladıkları vefkler büyü değildir, halk arasında büyü olarak bilinirler ama aslında bunlar büyü değildir. Vefkler kendi kendini tekrar eden <zikir> ve dualardır. Bu nedenle bu işlem duadan başka bir şey değildir.

Vefk uzmanı Hocalar

Türkiye de çok az sayıda vefk uzmanı vardır, bu alan gizli ilimlere vakıf olmayı gerektirir.Vefk uzmanı olmak için havas ilimlerine sahip olmak gerekiyor. Vefkin hazırlanması için ebcet ilmi de gerekir. Vefk sembolleri kare-üçgen daire gibi şekillerden oluşur ve alt alta toplandıklarında sayı değeri olarak soldan sağa ve alt alta her satır ve sütun aynı toplamı vermelidir. Yoksa vefk hatalı olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen whatsapp İletişime Geç?
Hemen Arayın... medyum hoca medyum medyum Almanya Medyum