Canbar Büyüsü - Canbar Büyüleri

Canbar Büyüsü

Canbar büyüsü çok eski bir geçmişe sahip olan bir büyüdür şamanlardan geldiği öne sürülmektedir. Bütün amacı aşk sevgi bağı oluşturmak ve güçlendirmektir. Canbar büyüsünün bir diğer adı aşk büyüsüdür aşk büyüsü yine bağlama büyüsü kapsamında yer alan bir büyü çeşididir. Çok eski tarihlerden beri aralarında soğukluk meydana gelen eşlerin aralarındaki bağı güçlendirmek için Orta Asya’dan bu yana eski zamanlardan beri yapıla gelen bir büyü şeklidir. Canbar büyüsü eskiden ceylan derisine yapılırdı malzeme olarak  ceylan derisi kullanılırdı. O gelenek halen devam etmekte ve canbar büyüsü yapmak için yine ceylan derisi kullanmak gerekiyor.

Canbar Büyüsü - Canbar Büyüleri

Canbar Büyüsü – Canbar Büyüleri

Bazı kaynaklara göre cambar büyüsü Babilliler’e kadar dayanmaktadır. Aşık olunan kimsenin evinin ( çadırının)  etrafına bir daire çizerek bu dairenin etrafında 7 defa tur atıp bazı özel sözler okuyarak ve bu süreci 7 gece devam ettirerek yapılan bir büyü çeşididir. Eskiden bu yöntem bu şekilde uygulanırdı. Bu büyü tuttuğu zaman hedeflenen kız veya erkek talip kişiye gelir ve bir daha da oradan ayrılmak istemezdi. Çünkü gözü başka bir insanı görmeyecek şekilde ufku ve gönlü kapatılmış oluyordu. Görüldüğü gibi çok derin etkileri olan bir büyü olduğunu söyleyebiliriz.

Canbar Büyüsü Nasıl Yapılıyor

Günümüzde ise kaba bir tarif ile bir çember çiziliyor ve bu çember içine Safran mürekkebi ile bazı semboller siciller ekleniyor. Bilindiği gibi siciller hayır sicili ve şer sicilleri olmak üzere iki kısımda incelenir. Ayrıca çizilen bu çemberin içine birleşmesi istenen iki insanın isimleri ara vermeden bitişik olarak yazılıyor. Mümkünse alt planda deri parçası kullanılması öneriliyor, büyük çemberin ortasına iki küçük çember daha çiziliyor. Bu çemberler iç içe olacak şekilde 2 adet olacak çiziliyor ve bu çemberlerin içine hedeflenen muhabbeti talep edilen kimsenin adı yazılıyor. Arapça ve el yazısı şeklinde yazılması öneriliyor, daha sonra güneş doğmadan önce sakin bir ortamda bir çemberin içindeki yazılara bakılarak ve odaklanılarak 500 defa canbarcanbar,canbar diye okunuyor. 7 gün devam ettirilen bu ritüelin ardından, muhabbeti istenen kişide bazı duygusal yönelimler oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen whatsapp İletişime Geç?
Hemen Arayın... medyum medyum hoca